אודות > אודות ישיבת בני עקיבא ראשון לציון > אודות ישיבת בני עקיבא ראשון לציון
אודות ישיבת בני עקיבא ראשון לציון
חיפוש :
חפש

ישיבת בני עקיבא ראשון לציון – לומדים בבית
"לדבק עצמנו ותלמידנו באבינו שבשמיים"
אז מהיכן הכל התחיל?
יב"ע ראשל"צ נולדה בראשית שנה"ל ע"א. עד לשנה זו, פעלה משך שמונה עשרה שנה הישיבה המדעית בראשות מייסדה הר' רובינשטיין שליט"א. לקראת שנה"ל ע"א בהחלטה משותפת ובברכתו של הר' רובינשטיין עברה הישיבה לבעלות מרכז ישיבות בני עקיבא. בכלל זה נערכו שינויים משמעותיים בישיבה, בצוות הניהול, הרמים, המורים ואפילו במבנה ובקמפוס הישיבה. כל אלה כבר נותנים פירותיהם הנאים.
הישיבה הוקמה כצורך ומענה לחבורה נפלאה של תלמידים ומשפחות הגרים בראשון לציון אשר בשנים האחרונות, בהעדר פתרון הולם, נאלצו לשלוח את בניהם ולנדוד מחוץ לעיר. כבר בשנה הראשונה לפעילותה של הישיבה חרף הערכותינו לפתיחת כיתה ז' אחת 'נאלצנו' לפתוח שתי כיתות עם תלמידים מקסימים המצטרפים ליתר חבריהם הנפלאים הלומדים בישיבה.
 
מי היום עומד בראשות הישיבה?
מרגע שעברה הישיבה לבעלות מרכז יב"ע, בראשות הישיבה מכהן הרב אריאל רוקח. הרב אריאל, בוגר ישיבת בני עקיבא נתיב מאיר בירושלים, למד בישיבת ההסדר בירוחם ובכולל חורב בירושלים. משך כעשור, חינך בישיבת בני עקיבא לחינוך סביבתי סוסיא ומשם לראשות ישיבת בני עקיבא ראשון לציון...
 
מהו הקו החינוכי אליו מוביל הרב אריאל וצוות הישיבה?
 
כמי שלמד ולימד בישיבות בני עקיבא, הר' אריאל רואה עצמו ממשיך נאמן של דרך התורה והעבודה, וחינוך ציוני דתי משמעותי. כל זאת בשיתוף צוות מדהים העושה לילות כימים על מנת שחזון דלעיל לא ישאר כתוב על הנייר. לצידו של הר' אריאל נמצא סגנו, הר' חנוך חיימוביץ' בתפקיד סגן ראש הישיבה ומנהל חט"ב המהווה שותף מלא לחזון כמו גם להובלת צוות הישיבה ליישום הדברים. הר' חנוך בוגר ישיבת בני עקיבא נחלים וישיבת ההסדר אור עציון משמש כרב קהילה בפתח תקוה נוסף על תפקידיו בישיבה. שני הרבנים מדברים על הכוונת תלמידיהם ללימודים תורניים משמעותיים מתוך חיבור לעם ולעשייה הלאומית במישור הפרטי ובמישור הציבורי.
 
מהם יעדיה של הישיבה?
 
החזון מתנוסס בראש הדברים – דביקות בה'. לא בכדי זוהי הסיסמה.
ישנה הבנה והסכמה חינוכית כי לשם אנו חותרים. רוצה לומר כל ילד באופיו האישי, ביופיו המיוחד, בכישרונו הייחודי שותף עם הכוונת הצוות לממש בחייו חזון זה.
המטרות, הן נגזרת משתנה עפ"י העולה מהשטח. בשנה"ל הנוכחית, עב', קבענו לעצמנו שלושה יעדים:
1. חיזוק הלימוד התורני והעיסוק בו
2. תגבור החינוך החברתי והפעילות החברתית
3 מעורבות קהילתית
 
למי הישיבה מתאימה
ישיבת בני עקיבא ראשון לציון מתאימה לכל תלמיד הרואה עצמו חניך נאמן לרעיון התורה והעבודה. לדגל המחבר בין תורה עם וארץ. התלמיד מצטרף לחבורה המעוניינת לצמוח בחברה המעמיקה בלימוד התורה, בפיתוח ושכלול האישיות, בעבודת המידות ובהצמחה אישית, תוך לקיחת אחריות ומעורבות חברתית. התלמיד נדרש לא רק 'להיות' אלא גם לפעול. בוגרי הישיבה מסיימים לימודיהם תוך עמידה במבחני הבגרות הן בתחומי הקודש והן בלימודים הכלליים תוך בחירת מגמות לפי נטייה אישית ובהכוונת אנשי הצוות. הישיבה מקבלת תלמידים העומדים בתנאי המיון והמתגוררים בראשון לציון ובסביבתה.
 
מיהם אנשי הצוות?
בישיבה מחנכים ומלמדים אנשי חינוך החיים את הרוח המתוארת לעיל להלכה ולמעשה. הרמים ואנשי הצוות משמשמים דוגמא באורח חייהם כפשוטו. הישיבה היא ללא פנימייה וממילא הכתובת הטבעית היא, תושבי הסביבה. ההבנה כי יש לתת יחס אישי מקצועי לכל אחד מתלמידנו מחייבת אותנו למס' דברים:
1. כיתות של כ – עשרים וחמשה תלמידים
2. דינמיות צוותית – למידה של מורים, פיקוח מקצועי על המורים, חניכה וליווי למורים
3. מורת שילוב – לתלמידים המאושרים לכך
4. יועצת – ליווי מקצועי לתלמידים ולצוות
5. 'אודי בי"ס לאנגלית' – הוראה והכוונת לימוד האנגלית ע"י אודי מנהל ביה"ס לאנגלית בראשון לציון.
 
לבנות ולהיבנות
 
הישיבה נמצאת בשנות לידתה, וככזו, דברים רבים נעשים בה ודברים רבים אחרים נמצאים עדין בתהליך. בהיבטים מסויימים תלמידים המגיעים לישיבה בשנים אלו, צריכים לדעת כי אין הם מגיעים על מנת לקבל "מוצר מוגמר", דווקא בשל כך זוהי הזדמנות חינוכית נהדרת להיות שותפים לבניה. ידועים דברי חז"ל בהקשר למצות צדקה כי "יותר ממה שהאדם נותן לעני, מקבל הנותן מהעני". שותפות לבניה מפתחת אחריות, יוזמה, יצירתיות, אחווה ורעות. ערכים נפלאים שאינם ב"תוכנית הליבה" אך ודאי מהווים חלק משמעותי מתפקידו של מוסד חינוכי.
 
תוכנית לימודים
ישיבת בני עקיבא ראשון לציון, הינה ישיבה שש שנתית (ז' - יב') המשלבת לימודי קודש ולימודים כללים ברמה תורנית ועיונית גבוהה.
לימודי הקודש מלווים את מכלול סדר היום, שיעורים פרונטאליים, סדרי לימוד עצמי, 'שיעור כללי', שיעורי רשות, מרצי חוץ ועוד.
תלמידי י' – יב' הניגשים לבחינות הבגרות, נבחנים בתחומים הבאים:
גמ' / תושב"ע, תנ"ך – 5 יח"ל
מחשבת ישראל – 2 יח"ל
יתר המקצועות: אנגלית (בהנחיה ובאחריות 'אודי ביה"ס לאנגלית'), מתמטיקה, ביולוגיה, פיזיקה, מחשבים, גיאוגרפיה, היסטוריה, חנ"ג ועוד נלמדים במרוצת היום בליווי ובהנחיית טובי המורים. התלמידים ניגשים לבחינות הבגרות ברמה של 3 – 5 יח"ל לפי רמת ויכולתם.
 
מגמות
כיום, תלמידי י' – יב' בוחרים אחת מארבע המגמות: ביולוגיה, פיזיקה, מחשבים, גיאוגרפיה. חשוב לציין כי היצע המגמות וגיוונן מתאפשר ביחס למספרי התלמידים הלומדים בחטיבה העליונה. בהסתכלות חמש שנתית אנו רואים את הישיבה מציעה מגמות נוספות לבחירה מתוך המגוון הקיים ומתוך הבנה חינוכית המאפשרת התפתחות אישית מיטבית.
 
תוכנית שבועית
יום הלימודים נפתח בתפילת שחרית בשעה 750 ומסתיים בשעה 1700 לערך (משתנה בין הכיתות השונות ובימים השונים). משך היום קיימת אפשרות לרכישה מסודרת של ארוחת צהריים. כמו כן, לתושבי ראשון לציון ישנה הסעה הממומנת ע"י העירייה. החל משנה זו מתקיימים לימודים בימי ו' לסירוגין.
בימי שישי בהם הישיבה פועלת מתקיימים שיעור פ"ש וחוגים לפי בחירתם של התלמידים (הישרדות, קפוארה, שחמט וכדורסל).
 
חיתום
ישיבת בני עקיבא ראשון לציון מוכנה ומעוניינת להיות שותפה מלאה להורים המזדהים עם הנאמר לעיל. לילדים ונערים אשר בקוראם את הנאמר לעיל או בפגישתם עם אנשי החינוך, התלמידים, הישיבה – חשים כי 'נדלק' בתוכם משהו.
 
ויהי רצון שנזכה כולנו לעשות את רצון הבורא יתברך בדבקות אמת

הוספת תגובה
גירסה להדפסה
שלח לחבר
עוד |
  חזור
דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
ישיבת בני עקיבא ראשון לציון    ת.ד. 4488 הרב נורוק 10, ראשל"צ 75629.  ראשון לציון    טלפון: 03-9511963  פקס: 03-9511870   דואר אלקטרוני: yeshivabar@gmail.com
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
בניה וקידום אתרים בית ספריים
 
ניהול תוכן וניו מדיה